Yandexe Mail Hesabı Nasıl Yönlendirilir?

Yandexe Mail Hesabı Nasıl Yönlendirilir?

Merhabalar,
Bu yazımda yandexe mail hesabı nasıl yönlendirilir (içe aktarılır) resimli olarak anlatacağım. Adımları uygulayarak sizde farklı sunuculardaki e-postalarınızı yandex hesabınızda görebilirsiniz. İşlemleri uygulamak için teknik bilgi bilmenize gerek olmayıp, hesabınız ve şifrenizi biliyorsanız kolaylıkla yapabilirsiniz.Gelelim e-posta hesabınızı Yandex’e yönlendirme işine;
Öncelikle Yandex Mail hesabınıza giriş yapın.
Daha sonra sağ üst kısımda bulunan Ayarlar bölümündeki Diğer Hesaplardan E-Posta Aktarımı bölümüne tıklayın.

Gmail, Outlook, Mail.ru hesaplarından birini yandexe mail hesabı olarak içe aktarma işlemi yapacaksanız direk tek tuşa ile yönlendirme yapabilirsiniz. Fakat farklı servislerde e-posta hesabı aktaracaksanız alt bölüme farklı servisteki e-posta hesabınızı ve şifrenizi yazın.
Not: epostahesabiniz@siteadi.com şeklinde yazmanız gerekmektedir.

Protokol olarak pop veya imap seçip, port adresleri için pop3(110), imap (993 veya 995) yazılmalıdır. Kullanıcı adı epostahesabiniz@siteadi.com Sunucu mail.siteadiniz.com yazılmalıdır.
Genellikle SSL şifreleme protokolünü kullan seçeneğinin işaretlenmesi kaldırılır. Bu sizin tercihinize kalmış birşey.

Bütün işlemlerimizi tamamladıktan sonra Yandex Periyodik olarak mail hesabınıza gelen yeni e-postaları POP3 veya IMAP protokolüyle çekecektir. E-Posta hesabınızı bu şekilde yönlendirmeniz hem daha güvenilir, hemde SAATLİK E-POSTA GÖNDERİM KOTANIZI KULLANMADAN yönlendirme işlemlerini tamamlayarak avantaj sağlamaktadır. Bu yazımda sizlere yandexe mail hesabı nasıl yönlendirilir resimli şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Nasıl Yapılır? yazılarımla ilgili diğer paylaşımlara bakmak için TIKLAYIN.

Emeğe Saygı İçin Reklamlara Tıklayabilirsiniz.


paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir