BacklinkNasıl Yapılır?

En Etkili Backlink Sistemi Nasıl Yapılır?

En Etkili Backlink Sistemi

Backlink bildiğiniz gibi SEO‘daki en önemli etkendir. En etkili Backlink lerin sitenize faydası Google üzerinde aramalarda üst sıraları elde etme, pagerank artışı ve hit artışı gibi çeşitli etkileri vardır. En etkili backlink sistemi ile en yüksek seviyeye çıkartmak için en fazla faydayı sağlayacak backlinklerin özenle seçilmesi gerekmektedir. Çok sabır isteyen bir iş olup sabırsız davranılıp spam sitelerden backlink alınması ilk başlarda Google sizi üst sıralara taşısa da çok kısa bir süre sonra eski konumunuzdan da daha geride çıkmanız kaçınılmaz olacaktır.

SEO‘ya Olumlu Etkilerine Göre Backlink Sıralaması

 1. Anahtar kelimemizde bizden daha üst sırada yer alan site veya sitelerden link almak
  Bizden daha üst sıralarda yer alan rakip sitelerden link almak, daha çok karşılıklı iş yapmak olduğu için bizden ücret talep edebilirler. Çoğu zaman bu tür link alımları da site sahibinin anlayışına göre değişmektedir. Bu sebeple rakip sitelerin içeriklerine yorum yaparak link alabiliriz. Bu yöntemle rakip sitenin ana sayfasından direk link alımı olmadığı için etkiside kısıtlı olmaktadır. Rakip sitenin yorum kısmından gelen kullanıcılara sitemizi sevdirirsek daha iyi olacaktır.
 2. Anahtar kelimemizde bizden daha alt sırada yer alan site veya sitelerden link almak
  Bizden daha alt sıralarda yer alan rakiplerimizle link değişimi yapmak 1. maddeye göre çok daha kolaydır. Ancak bizim o siteye sağlayacağımız fayda onun bize sağlayacağı faydadan daha az olacaktır. Bunun için de o sitedeki index sayısı e pagerank değerleri gibi özelliklere dikkat etmemiz gerekir. Aksi taktirde takibimizi kendi sıramızın üstüne çıkartır ki bu durum karşısında yaptıklarımızı geri alsakta pek bir işe yaramayacaktır.
 3. Rakip sitelere link vermek sitelerden link almak
  Bu seçenek oldukça kolay bir yöntemdir. Anahtar kelimemizde bizden üst sıralarda yer alan sitelern Google backlink veya daha çok Yahoo backlink kayıtlarına bakarak bu sitelerden kendi sitemize de backlink elde etmeye çalışmalıyız. Bu backlinkler genelde dofollow yorum çalışması olduğu için aynı zamanda pagerank değerine de katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda da ücretsiz SEO çalışması yapmış olacağız. Bu sistem ile en etkili backlink sistemi ni yapmış olacağız.
 4. Rakip Sitelerin link verdiği sitelere link verme yöntemi
  Google, bir siteye gelen linklerin içerik ve kalite olarak benzer sınıflandırılmasını sağlar. Dolayısıyla rakiplerimizin link verdiği sitelere link vermek bizi rakip sitelerimizle aynı sınıfta ve aynı kalitede görünmemize yardımcı olacaktır. Buda doğrudan bizim elimizde olan bir yöntemdir. Örnek olarak web sertifikalarına yani SSL,W3C, Alexa, Google gibi arama motorlarına link vermek Google’nin gözünden kaçmayıp, sitemize katkı sağlayacaktır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu