WP Accelerated Mobile Pages Güvenlik Açığı Nedir?

WP Accelerated Mobile Pages Güvenlik Açığı Nedir?

WordPress kullananlar dikkat, bir eklentide güvenlik açığı ortaya çıktı. Bitdefender ‘dan yapılan açıklamaya göre WordPress Accelerated Mobile Pages eklentisinin bir sürümünde güvenlik açığı var ve 3. kişilere bu sitelere edilip yönetici izinleri verebiliyor.

Bu haberlerin ortaya çıkmasından kısa süre sonra WordPress Accelerated Mobile Pages eklentisi WordPress’in eklenti deposundan kaldırıldı. Herhangi bir açıklama yapılmadı.

Eklenti yazılımcıları tarafından yapılan açıklamada ise güvenlik sorunu gidince ellerinin resmi olarak tekrar indirilebileceği söylendi.

WordPress Accelerated Mobile Pages eklentisinin güvenlik açısından nasıl etkileniyorsunuz? Bu eklentide yer alan açık 3. şahıslara siteye erişip reklam kodları koymaları ve diğer değişiklikleri yapmaları için yönetici izni veriyor. Sitenizde sizin koymadığınızdan emin olduğunuz reklamlar mı görüyorsunuz? O halde WP – Accelerated Mobile Pages ve benzeri güvenlik açığını sahip eklentiyi kullanıp kullanmadığınıza bakın.
Bitdefender ayrıca bu açıktan etkilenip etkilenmediğinizi anlamak için kullanıcılar kısmında sizin belirlemediğiniz bir yönetici olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiğini söylüyor.

paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir