Twitter’da Önemli Güncelleme

Twitter’da Önemli Güncelleme

Twitter’ın bir yöneticisinin CES’te bildirdiği üzere Twitter’a önemli yenilikler gelecek. Yeniliklerin amacı genel anlamda iletişimi seviyeli bir biçimde arttırmak olacak. Bununla ilgili Twitter gerekli testlerini yapacak. Test aşaması yakın zamanda başlaması beklenirken testin global olarak yapılacağı, dünyanın herhangi bir yerinden isteyen herkes test başvurusu yapabileceği söyleniyor. Yalnız başvurular sınırlı sayıda olup en fazla 2000 kişinin seçileceği söyleniyor.Twitter Yeni güncellemede kullanıcıların çevrimiçi olup olmadığını gösteren işaret eklenecek. Bu sayede daha etkin iletişim kurulacak ve iletişim kurulması arttırılmaya çalışılacak.
Sohbet açmak için sohbet başlatıcı bir özellik üzerinde de çalışıyormuş. Bu özellik kısaca birinin attığı bir tweet üzerinden onunla sohbet etmeniz mümkün olacak.
Kötü söz filtresi geliştiriliyor. Sohbet kalitesini yükseltmek için nefret söylemi, kötü söz ve taciz içeren kelime filtrelemesi artık daha kolay olacak. Bu özellikle Twitter için daha temiz bir yer olması amaçlanıyor.

Testlerin yakın zaman içinde başlaması ve kısa süre sonra standart hale geldiği zaman bütün kullanıcılara yayınlanması bekleniyor.

paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir