Twitter’da İlk Tweet Nasıl Bulunur?

Twitter’da İlk Tweet Nasıl Bulunur?

Twitter’a kayıt olduğundan günden itibaren attığınız bütün tweetleriniz kayıt altına alınıyor. Sizin manuel olarak profilinizden yıllar öncesine gidip eski tweetlerinizi okumanız baya zor olabilir. Özellikle binlerce tweet atanlar twitterda ilk tweet nasıl bulunur bilmediği için ilk tweetlerine bakmayacaktır diye düşünüyorum.
Twitterda ilk tweet nasıl bulunur konusuyla ilgili birkaç çeşit yöntem var. Bu yöntemlerden en kolayı ise aşağıda anlattığım şekildedir;
1-Twitterdaki profil fotoğrafınıza tıklayın ardından ” Ayarlar ve Gizlilik ” bölümüne gelin. Hesap bölümünün en altında ARŞİVİNİ İSTE butonuna tıklayın.
2-Mail adresinize Twitter’dan gelen maili açın ve ardından ” ŞİMDİ İNDİR ” butonuna tıklayın.
twitter mail
3-Bu zamana kadar paylaştığınız tweetlerin hepsi yıl yıl arşivlenmiş şekilde bilgisayarınıza rar dosyası olarak indirildikten sonra klasörü rardan çıkartmak için sağ tuş yapıp ” klasöre çıkart ” deyin.4-Arşivinizi klasöre çıkarttıktan sonra index yazana çift tıklayın ve açın.

5-Karşınızda her yılın 12 ayı arşivlenmiş şekilde bütün tweetlerinizi görüyor olacaksınız. İlk tweet’i twitter’da görüntüleyine tıklayıp retweetle diyebilirsiniz.
ilk tweet

paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir