Site Kurmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Site Kurmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Site açmak hakkında bilmeniz gerekenleri basit ve işlevsel şekilde anlattığımız bu yazımızdan sonra sizde basit bir şekilde site açabilecek ve kararlı olursanız siteniz üzerinden para bile kazanabileceksiniz. Site kurmak ile ilgili bu yazımda başlıklar hakkında bilgi vereceğim;

 • Bloglar
 • Hazır web siteleri
 • Site nasıl kurulur
 • Site nasıl yönetilir
 • Neden site kurmalıyım
 • Web sitesi üzerinden nasıl para kazanılır.

Blog açmak

Bir web sitesi istiyorsanız konusu ne olursa olsun en basit yöntemlerden birisi bloglardır. Son dönemin internet ortamında bloglar insanların merakla takip ettiği bir bölüm olmuştur. Elbette bu popülerlik şirketleri harakete geçirmiş ve özellikle ücretsiz blog servisleri hizmetleriyle ön plana çıkmıştır. Bloglar kurulum ve kullanım açısından basit olduğu için neredeyse konuyla ilgisi olmayan birisi bile basit bir şekilde blog açabilir ve yönetebilir. Bu şekilde blog açabileceğiniz servisleri Google üzerinden bulabilirsiniz.

 • Blogger
 • WordPress
 • Tumblr
 • Site nasıl yönetilir
 • Ücretsiz hosting siteleri ve bu sitelerin desteklediği web sitesi yazılımları (özellikle wordpress)

Hangi sistem üzerinden site kurmalıyım?

Dünyada en popüler web sitesi yazılımı wordpresstir. Hem kullanışlı oluşundan hem de basit oluşundan kaynaklı bu durum bir çok kişisel geliştirme de eklenince insanların ilgisini çekmektedir. Ama göz ardı edilmeyecek bir husus var, hazır web siteleri. Özellikle şirketler bu yöntemle 20 dakika içinde sitelerini kurup yayın hayatına geçirebilmektedir.Hazır site kurmak için yapmanız gereken Google üzerinden bulmanızdır.

Hazır web siteleri

Hazır web siteleri kullanıma hazır bir şekilde hizmet verdiği için tercih edilmektedir. Bu siteler özellikle şablon alternatiflerinin çok olması yönüyle de kullanışlıdır. Bildiğiniz gibi seneler önce küçük büyük bütün şirketler için internet sitesi zorunluluğu kanunen getirilmiştir. Bu durum da şirketlerin kendileri hakkında bilgi vermek için basit ama kullanışlı bir internet sitesine ihtiyaçları bulunmaktadır. Hazır web siteleri bu açıdan şirketlerin ve kendisi hakkında bilgi vermek isteyen insanların tercihi olmuştur.

Site nasıl kurulur?

Hazır web sitesi üzerinden gidecek olursak yapmanız gereken ilk şey şablon belirlemektir. Şablonunuzu belirledikten sonra şablonu aldığınız internet sitesi üzerinden hazır kuru
lmuş bir web sitesini hosting paketi dahilinde satın alabilirsiniz. Ya da daha kişisel kullanımlar için blogger en basit ve ideal bir tercihtir. Tek yapmanız gereken internet sitesine girerek kayıt olmak ve adımları takip etmektir. En popüler yöntemlerden biri olan wordpress için de durum aynıdır. WordPress kurmak için en çok tercih edilen yöntemlerden birisi bir hosting paketi alarak bu hosting paketi içerisine site kurmak ve daha sonra kendinize bir tema belirlemektir.

Site nasıl yönetilir?

Hazır web sitelerinde müşterinin talebine göre yönetim panelleri de siteye dahil edilmektedir. Bu yönetim panelleri sayesinde sitenizin bütün içeriği dahil görünüşünden görsellere renklerden sayfalara kadar herşey basit bir şekilde kontrol edilebilmektedir.

Bunun dışında blogger ve wordpress gibi blog sağlayıcıları kendi içlerinde benzer kontrol panelleri mevcuttur. Bu kısımlarda sitenizi yönetmek için herşeyi bulabilirsiniz.
Ayrıca website yaptırmak isterseniz yaptırabilirsiniz.
Website yaptırmak isteyenler TIKLAYIN.

paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir