Seo Nedir

Seo Nedir

SEO Search Engine Optimization kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleriyle daha kolayca bir şekilde taraması için yapılan çalışmaların hepsine verilen isimdir. SEO Arama Motoru Optimizasyonu’nun ingilizce karşılığı olan Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmış haline denir.

Arama Motoru Optimizasyonunda amacımız web sitesinin sıralamada ve gördüğü değerlerde en üst seviyede tutup, gösterim ve tıklanmaları arama motorları aracılığıyla daha üst seviyelere gelme işlemidir. Dolayısıyla website ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

Search Engine Optimization arama motorları için yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Arama Motoru Optimizasyonu aslında benim gözümde ikiye ayrılır. Bunlardan birincisi Site içi SEO ve ikincisi ise Site dışı SEO işlemleridir.

Search Engine Optimization, Arama Motorlarında (Google, Yandex, Bing, Baidu, Yahoo, Ask, Aol Search, Good Search, My web search, Start page vb.) websitelerinin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan işlemlerdir. Search Engine Optimization işlemi ile Arama motorlarında üst sıralara çıktıktan sonra web popülerliği artarak ziyaretçilerinize ve hedef kitlenize daha rahat ulaşabilirsiniz.

Search Engine Optimization işlemleri sabır isteyen bir iştir. Haftalarca, aylarca uğraşırsınız fakat her ay reklam verip ücret ödemektense (Google Adwords) zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır misali sabretmeyi ve Google ile Search Engine Optimization işlemlerini yaparak iyi anlaşmalısınız.

Yazılarımı websitem içerisinde (Arama Motoru Optimizasyonu), (BACKLİNK) takip edip sizde sitenizi daha iyi seviyelere getirip ziyaretçilerinizi artırabilirsiniz.

paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir