IOS İçin Whatsapp’a Gelen Müthiş Özellikler

IOS İçin Whatsapp’a Gelen Müthiş Özellikler

IOS için 2.19.10 Whatsapp uygulama sürümününde IOS kullanıcılarına yeni özellik geldi. WhatsApp için gelen özellikleri kullanmak isteyenler hemen Apple cihazlarındaki App STore üzerinden uygulamayı güncelleyebilir.

 • WhatsApp yeni gelen özellikler ;
  1. Uygulama üzerinden fotoğraf veya video düzenlerken, WhatsApp’daki sticker’ları da ekleyebiliyorsunuz.
  2. Gruplara gelen mesajları özel olarak cevaplama oluyor. Ve gruptan gelen bir mesajın üzerine tıklayarak o kişiye özel olarak hızlı bir şekilde mesaj atabiliyorsunuz. Böylelikle gruptaki diğer kişilere bildirim gitmemiş, kimseyi rahatsız etmemiş oluyorsunuz. Peki yeni gelen güncelleme ile bu işlemi nasıl yapıyorsunuz hemen onuda tarif edeyim. Grup sohbetinden herhangi bir kişinin yazdığı yazıya uzunca basılı tutun ve ardından “DİĞER” ve “Özel Olarak Cevapla”yı seçebilirsiniz.
  3. Durum sekmesinden bir kişinin durumunu ön izlemek için artık 3D Touch yapabilirsiniz. Peki nedir bu WhatsApp 3D Touch? Kısaca deyinmek gerekirse Whatsapp 3D Touch ekrana hangi seviyede baskı uygulamanıza bağlı olarak ve bunu otomatik olarak algılayan kısayol anlamına geliyor. Yani parmağınızla sert basmanız ve hafifce basmanız arasındaki farka göre algılama yapabiliyor.
   Artık bir kişinin durumuna bakarken güçlü bir şekilde parmağını bastığında kişinin WhatsApp durumunun önizlemesini kısayoldan yapabileceksiniz.Bütün bu yenilikler için WhatsApp‘ı Appstore’dan güncelleyin.
  4. /li>

paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir