Google’dan WordPress Siteler için Site Kit Eklentisi

Google’dan WordPress Siteler için Site Kit Eklentisi

Webteki teknolojilerin araştırma işlerine bakan W3 Techs’in sunduğu raporlara göre internetteki websitelerinin %32’si WordPress altyapısını kullanmakta. Araştırmaya bakılacak olursa içerik yönetim sistemleri kategorisini %59.5 ile WordPress‘in daha üstün geldiğini görmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde WordPress 5.0 sürümünü yayınlamıştı. Ve bu yayınladığı sürüm içerisine de Site kit eklentisinin entegresinin yapılacağı kesinleşti. Google‘nin Site kit eklentisine erkenden erişmek beta sürümü yayınlandı. Bu sürümü daha erken elde etmek isterseniz BURAYA TIKLAYIN. Formu doldurduktan sonra mailinize bilgilendirme maili gelecektir. Google’nin yaptığı duyurusunu görmek için TIKLAYIN..
Google Site Kit eklentisinin içerisinde 4 ayrı eklentiyi birleştireceği kesinleşti. Bunlar ” Search Console, Google Analytics, Google Adsense ve PageSpeed Insights WordPress panelinden erişilecektir.
Search Console ile web sayfasının arama sonuçlarındaki performansı, insanların web sayfanıza nasıl eriştiğini göreceksiniz. Google Analytics ile web sayfanız için geçerli herşeye erişebilecek, Google Adsense ile reklam performansınızı ve gelirlerinizi detaylıca görebileceksiniz. PageSpeed Insights ile web siteniz hakkında kritik performans önerileri alabileceksiniz. Bütün bunları okuduktan sonra ” Google daha ne yapsın? ” dediğinizi duyar gibiyim. Bence de haklsınız.

paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir