AKN KALKTI AST GELDİ

AKN KALKTI AST GELDİ

Herkese merhabalar,
Daha önce yayınlamış olduğum Turk Telekom AKN’siz Internet fiyatları hakkında bir yazı paylaşmıştım. Adil kullanım kotası allahtan kalktı eski fiyatlar daha iyiydi diyorduk ki bu seferde üzerine AST problemimiz eklendi. Turknet’in çıkarmış olduğu bu fikir ile kullanıcılar baya sıkıntıya girecek gibi gözüküyor. AKN kalktı AST geldi diyoruz. Peki nedir bu AST?

Akıllı sınırsız tarifeler şeklinde gösterilen bu sistemlerle kullanıcıların interneti en çok kullanıldığı saatler 19:00 – 24:00 arasında internet hızınız %70 civarında düşüyor. 16mbps olan hızınız 5mbps’e kadar düşebilir. Tabiki tüm tarifler üzerinde aynı durum söz konusu değil. Parayı veren kullanıcılar Türkiye’nin en pahalı tarifesi olan 500TL civarında ücret ödeyerek AKN sorunu ile zaten karşılaşmayacağı gibi AST problemi ile de karşılaşmayacaktır. Benim fikrim bu fiyatlara internet kullananların sayısı az olacaktır.

Birde ATS uygulanan tarifelerden biri de 100mbps hızlı tarife akşam saatlerinde 25mbps’e kadar düşüş gerçekleşebilecekmiş. Umarım AKN ve AST probleminden biran önce kurtuluruz ve özgürce uygun miktarda ücret ödeyerek internet kullanımımıza devam ederiz.

paylaş

Benzer yazılar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir